Biomasa

Biomasa

Biomasa jest to obecnie jedno z najpopularniejszych źródeł energii odnawialnej. Jest to bardzo ekologiczne i tanie wyjście, dla opalania wszelakiego rodzaju lokali. Uzyskuje się ją z powszechnie dostępnych surowców, których wyczerpanie relatywnie łatwo można dopełnić w środowisku naturalnym. Z reguły do fabrykacji takiego organicznego paliwa stosowane jest drzewo (na ogół odrzuty drzewne jakie powstają w czasie produkowania desek) i słoma a także coraz częściej ekskrementy zwierzęce, jakie przetwarzane są na biogaz. Ze wcześniej napomkniętych odpadów drzewnych wytwarzany jest brykiet i pellet. Oba te paliwa są produkowane bez użycia żadnych uzupełniających preparatów klejących lub pozostałych mogących zaszkodzić środowisku środków chemicznych.

Energia jest naszą towarzyszką każdego dnia. Jej zużycie rośnie, chociażby dlatego, że wraz z rozwojem innowacyjnych technologii, korzystamy z coraz większej liczby przeróżnych urządzeń, które bez zasilania po prostu nie potrafią działać. Produkcja energetyczna także więc wzrasta, a świat bije na alarm. ciągle bowiem do otrzymania energii wykorzystuje się w głównej mierze surowce, których odnawianie trwa niezwykle długo. Ich deficyt może stanowić dla naszej planety ekologiczny kryzys. Z resztą ich wydobywanie również dla środowiska nie jest zdrowe. Podczas prac wydobywczych takich surowców naturalnych, jak chociażby węgiel kamienny czy gaz ziemny, do atmosfery przenika niestety bardzo wysokie stężenie dwutlenku węgla. Dynamiczny wzrost ich wydobycia sprawił więc, że od pewnego momentu nasze oczy zwrócone są w kierunku tak zwanych źródeł odnawialnych. Najstarszym i najszerzej dzisiaj zagospodarowanym źródeł zielonym jest biomasa. Jej pozyskanie nie wymaga tak wysokich kosztów, jak w przypadku źródeł nieodnawialnych. Podstawę stanowią bowiem odpady pochodzące na przykład z produkcji rolnej. A skoro są potrzebne, proces produkcyjny nie powinien być zachwiany. Krótki czas odnawiania źródeł powoduje, iż dziś coraz więcej osób skupia się na produkcji biomasy. Jeżeli my również jesteśmy zainteresowani produkcją zielonego źródła, na stronie tej odnajdziemy serwis ogłoszeniowy, na którym można następnie zaproponować nasze usługi innym ludziom. Serwis ten został stworzony po to, żeby propagować zastosowanie, takich materiałów, jak chociażby słoma na potrzeby energetyczne kraju.

Odwiedzając ten serwis z pewnością dowiemy się, że sektor alternatywnych źródeł energii rozwija się i będzie się rozwijał, gdyż zainteresowanie takimi źródłami jest ogromne. Dzisiaj brykiet oraz pellet stosowane są w różnych elektrowniach. Nad jego dynamiką czuwają nie tylko podmioty producenckie, ale także polski rząd. Zadaniem, jakie stawia przed sobą ministerstwo gospodarki, jest stabilizacja polskiego rynku biomasy. Realizacja tego jest wymagana przez Unię Europejską, która nałożyła na naszą gospodarkę obowiązek wzrostu eksploatacji zielonych źródeł energii. Wiele więcej istotnych wiadomości na ten temat odnajdziemy właśnie w tym serwisie. Dla internauty jest on w praktyce miejscem, gdzie rozszerzy swoją wiedzę na temat rynku biomasy w Polsce. Poza tym serwis jest również miejscem, w którym możemy zamieścić swoje ogłoszenie. Jeśli działamy w branży biomasy i chcemy na przykład coś sprzedać, czy zaoferować usługę, tutaj odnajdziemy łatwo potencjalnego odbiorcę. Serwis podzielony jest na kilka kategorii. Pośród nich odnajdziemy na przykład brykiet, drewno i węgiel drzewny, zrębki i trociny czy olej rzepakowy. Oprócz tego własne ogłoszenie opublikować możemy również w dziale usług, który obejmuje między innymi pracę czy doradztwo. Zamieszczenie swojego ogłoszenia oznacza akceptację regulaminu. Umieszczenie ogłoszenia może być darmowe. Ci, którzy jednak zdecydują się na opcję bezpłatną, mają o wiele mniej możliwości. Rejestrując się na stronie i inwestując w opcję płatną, otrzymuje się znacznie więcej narzędzi, na przykład edycję ogłoszenia. Więcej informacji w tym temacie znajdziemy w tym serwisie, współpraca z którym przebiega na przejrzystych zasadach.

Dodatkowo pellet jest nadzwyczajnie bezproblemowy w przewozie i składowaniu, również jego dystrybucja i eksploatacja nie sprawiają znacznych problemów. Pellety są znacznie bardziej wydajniejsze od drewna ze względu to to, że posiadają mniejszą zawartość wilgoci. Stosownie dla brykietu poziom wilgotności wynosi maksymalnie 8%, natomiast dla pelletu 12%. Profesjonaliści podkreślają mnóstwo zalet wykorzystania biomasy do ogrzewania mieszkań i pozostałych lokali, w tym użytkowych i przemysłowych. Kluczową jest rzecz jasna troska o otoczenie – używanie tego rodzaju paliwa znacznie redukuje emisję cieplarnianych gazów. Ekonomiści dowodzą również, że wytwórczość wszelakiego rodzaju biomasy jest szansą na pobudzenie gospodarki – przy jej produkcji urządzane są nowe stanowiska pracy, koszty wytwórstwa nie są znaczne, a przy wzrastającej wziętości omawianego paliwa można bardzo błyskawicznie rozwinąć swoją działalność.


Ocena: 4/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 44 (ostatnio: 17.02.2021 02:02:08)
  • yahoo: 30 (ostatnio: 23.01.2018 23:34:16)

Podlinkuj wpis:

One comment

  1. Miki pisze:

    Bardzo dobry serwis ogłoszeniowy o biomasie. Jestem producentem pelletu, i chętnie korzystam z tych ogłoszeń. Czy zna ktoś jakieś forum o biomasie dobre?

Dodaj komentarz